Fontanela
Fontanely jsou mezery mezi lebečními kostmi, mají je čerstvě narozená mláďata. V těchto mezerách se nachází pouze vazivové membrány. Postupem času, kdy čivava vyrůstá, by se měly tyto mezery zmenšovat až by lebeční kosti srostly. Může se však stát, že mezery zůstanou nadále, a proto by prohlídka u veterináře neměla podcenit.
Čéška
U některých psů bývá problém s posunutou nebo vykloubenou čéškou. Většinou je toto onemocnění dědičné. Poznáte to podle toho, že pes kulhá, nebo nenašlapuje na nějakou nožičku. Posunutí či vykloubení nemusí zasahovat pouze jednu končetinu, ale i více. Proto je dobré pejska sledovat.
Srdce
Čivavy se mohou potýkat s nedostatečným fungováním srdce. Pokud se jim dostatečně neuzavírá srdeční chlopeň, může nastat nahromadění krve v plicích. Tuto nemoc lze rychle identifikovat při dostatečných preventivních prohlídkách u veterináře, kdy veterinář pravidelně kontroluje poslechem srdce čivavy. Tento problém se spíše vyskytuje u starších čivav od 8 roku života.
Hypoglykémie
Pokud vaše čivava přestane jíst, bude bez života, malátná, bude padat a třást se, měly byste ihned vyhledat veterináře. Než se ale dostavíte k veterináři, můžete čivavě podat hroznový cukr nebo roztok glukózy. Pokud čivava nemůže ani polykat, potřete ji cukrem vnitřní stranu líc nebo otřete jazyk či dásně. Hypoglykémii trpí většinou malí psi, kteří váží pod 2 kg.
Zlomeniny
U tohoto malého pejska musíme počítat s tím, že má malé, drobné a křehké kosti. Měli bychom být na čivavu velmi opatrní, ať ji nezašlápneme nebo nezalehneme či nezasedneme. Lehce by se totiž mohlo stát, že bychom ji mohli něco zlomit nebo pohmoždit. Na to, jak je čivava malinký pejsek, umí bezvadně skákat do výšky, tudíž se dostane postupem času i na váš gauč, postel a umí z ní seskakovat. Tímto si ale čivavy namáhají své klouby. Proti těmto namoženinám se prodávají schůdky pro domácí mazlíčky. Čivavy je rády uvítají.